  • CGA3E2C0G1H821J080AA
CGA3E2C0G1H821J080AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2C0G1H821J080AA
HK JDW NO:
769-CGA3E2C0G1H821J080AA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 820pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 27783
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2C0G1H821J080AA
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2002
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Width
    787.4μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm