  • CGA3E2C0G2A332J080AE
CGA3E2C0G2A332J080AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2C0G2A332J080AE
HK JDW NO:
769-CGA3E2C0G2A332J080AE
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 3300pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6768
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2C0G2A332J080AE
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    3300pF
  • Thickness (Max)
    0.037 0.95mm