  • CGA3E2X7R1E154K.
CGA3E2X7R1E154K.
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2X7R1E154K.
HK JDW NO:
769-CGA3E2X7R1E154K.
Package:
Datasheet:
CGA3E2X7R1E154K.
Description:
150nF 25V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 7924
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2X7R1E154K.
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    25V
  • HTS Code
  • Capacitance
    150nF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm