  • CGA3E2X8R2A472M080AD
CGA3E2X8R2A472M080AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E2X8R2A472M080AD
HK JDW NO:
769-CGA3E2X8R2A472M080AD
Description:
CGA 4700pF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 9962
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E2X8R2A472M080AD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Applications
    Automotive
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Frequency
    48MHz
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
  • Interface
    I2C, IrDA, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    1MB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    56
  • Memory Type
    FLASH
  • Peripherals
    Brown-out Detect/Reset, DMA, POR, PWM, WDT
  • Core Architecture
    ARM
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm