  • CGA3E3X7S2A104K
CGA3E3X7S2A104K
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E3X7S2A104K
HK JDW NO:
769-CGA3E3X7S2A104K
Package:
Datasheet:
CGA3E3X7S2A104K
Description:
100nF Ceramic Capacitor 10%
Quantity:
In Stock : 13433
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E3X7S2A104K
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    100nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Dielectric
    X7S
  • Length
    1.6mm