  • CGA3E3X8R1E154K080AD
CGA3E3X8R1E154K080AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA3E3X8R1E154K080AD
HK JDW NO:
769-CGA3E3X8R1E154K080AD
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGA 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 62
Step5Bar-code shipping tag
CGA3E3X8R1E154K080AD
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm