  • CGA4J3X8L1E155K125AB
CGA4J3X8L1E155K125AB
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J3X8L1E155K125AB
HK JDW NO:
769-CGA4J3X8L1E155K125AB
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 1.5μF 25V Ceramic Capacitor ±10% X8L 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 734
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J3X8L1E155K125AB
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8L
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Thickness (Max)
    0.057 1.45mm