  • CGA4J4C0G2W272J125AE
CGA4J4C0G2W272J125AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA4J4C0G2W272J125AE
HK JDW NO:
769-CGA4J4C0G2W272J125AE
Package:
0805 (2012 Metric)
Description:
CGA 2700pF 450V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 1369
Step5Bar-code shipping tag
CGA4J4C0G2W272J125AE
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    450V
  • Capacitance
    2700pF
  • Thickness (Max)
    0.059 1.50mm