  • CGA5C2C0G1H682J060AA
CGA5C2C0G1H682J060AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA5C2C0G1H682J060AA
HK JDW NO:
769-CGA5C2C0G1H682J060AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGA 6800pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 10115
Step5Bar-code shipping tag
CGA5C2C0G1H682J060AA
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    6800pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    600μm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm