  • CGA5F1X7T2J153M085AC
CGA5F1X7T2J153M085AC
advertisement
Manufacturer No:
CGA5F1X7T2J153M085AC
HK JDW NO:
769-CGA5F1X7T2J153M085AC
Description:
CGA 0.015μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8479
Step5Bar-code shipping tag
CGA5F1X7T2J153M085AC
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    630V
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7T
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    630V
  • Height
    0.85mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.039 1.00mm