  • CGA5F2X8R1E334M085AD
CGA5F2X8R1E334M085AD
advertisement
Manufacturer No:
CGA5F2X8R1E334M085AD
HK JDW NO:
769-CGA5F2X8R1E334M085AD
Description:
CGA 0.33μF Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations Epoxy Mountable Surface Mount, MLCC, Epoxy 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 13352
Step5Bar-code shipping tag
CGA5F2X8R1E334M085AD
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC, Epoxy
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Epoxy Mountable
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Silver/Palladium/Copper (Ag/Pd/Cu)
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.033 0.85mm