  • CGA5F2X8R1H154K
CGA5F2X8R1H154K
advertisement
Manufacturer No:
CGA5F2X8R1H154K
HK JDW NO:
769-CGA5F2X8R1H154K
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CGA5F2X8R1H154K
Description:
CGA 0.15μF Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C 2 Terminations High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 5144
Step5Bar-code shipping tag
CGA5F2X8R1H154K
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
    WRAPAROUND
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Temperature
  • Part Status
    Obsolete
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Temperature Characteristics Code
    X8R
  • Height
    850μm
  • Thickness (Max)
    0.030 0.75mm