  • CGA5H2X7R2A224K115AE
CGA5H2X7R2A224K115AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA5H2X7R2A224K115AE
HK JDW NO:
769-CGA5H2X7R2A224K115AE
Description:
CGA 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 8641
Step5Bar-code shipping tag
CGA5H2X7R2A224K115AE
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm