  • CGA5H2X7R2A224M115AE
CGA5H2X7R2A224M115AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA5H2X7R2A224M115AE
HK JDW NO:
769-CGA5H2X7R2A224M115AE
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGA 0.22μF 100V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 14941
Step5Bar-code shipping tag
CGA5H2X7R2A224M115AE
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm
  • Thickness
    1.2954mm