  • CGA5L4C0G2W153J160AA
CGA5L4C0G2W153J160AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA5L4C0G2W153J160AA
HK JDW NO:
769-CGA5L4C0G2W153J160AA
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
CGA 0.015μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Quantity:
In Stock : 4386
Step5Bar-code shipping tag
CGA5L4C0G2W153J160AA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    0.015μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.075 1.90mm
  • Thickness
    1.905mm