  • CGA6J4C0G2J822J125AA
CGA6J4C0G2J822J125AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA6J4C0G2J822J125AA
HK JDW NO:
769-CGA6J4C0G2J822J125AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CGA 8200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11746
Step5Bar-code shipping tag
CGA6J4C0G2J822J125AA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.063 1.60mm
  • Thickness
    1.6002mm