  • CGA6M3X7R2E154M200AA
CGA6M3X7R2E154M200AA
advertisement
Manufacturer No:
CGA6M3X7R2E154M200AA
HK JDW NO:
769-CGA6M3X7R2E154M200AA
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CGA 0.15μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 881
Step5Bar-code shipping tag
CGA6M3X7R2E154M200AA
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Weight
    15.989131mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.087 2.20mm
  • Thickness
    2.2098mm