  • CGA6M3X8R2A474K200AE
CGA6M3X8R2A474K200AE
advertisement
Manufacturer No:
CGA6M3X8R2A474K200AE
HK JDW NO:
769-CGA6M3X8R2A474K200AE
Package:
1210 (3225 Metric)
Description:
CGA 0.47μF 100V Ceramic Capacitor ±10% X8R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~150°C 2 Terminations Soft Termination Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Quantity:
In Stock : 11270
Step5Bar-code shipping tag
CGA6M3X8R2A474K200AE
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Applications
    Automotive, Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Thickness (Max)
    0.091 2.30mm
  • Thickness
    2.3114mm