  • CGA9N2C0G2A154J230KA
CGA9N2C0G2A154J230KA
advertisement
Manufacturer No:
CGA9N2C0G2A154J230KA
HK JDW NO:
769-CGA9N2C0G2A154J230KA
Package:
2220 (5750 Metric)
Description:
CGA 0.15μF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Quantity:
In Stock : 425
Step5Bar-code shipping tag
CGA9N2C0G2A154J230KA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
  • Capacitance
    0.15μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Height
    2.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Width
    5mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • Thickness
    2.4892mm