  • CGAEA3X7T0G104M030BB
CGAEA3X7T0G104M030BB
advertisement
Manufacturer No:
CGAEA3X7T0G104M030BB
HK JDW NO:
769-CGAEA3X7T0G104M030BB
Package:
0204 (0510 Metric)
Description:
CGA 0.1μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X7T 0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm -55°C~125°C Low ESL (Reverse Geometry) Surface Mount, MLCC 0204 (0510 Metric)
Quantity:
In Stock : 14833
Step5Bar-code shipping tag
CGAEA3X7T0G104M030BB
  • Package / Case
    0204 (0510 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.020Lx0.039W 0.52mmx1.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    Low ESL (Reverse Geometry)
  • Temperature Coefficient
    X7T
  • Applications
    Automotive, Bypass, Decoupling
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    0.1μF
  • Thickness (Max)
    0.014 0.35mm