  • CGIP.25.4.A.02
CGIP.25.4.A.02
advertisement
Manufacturer No:
CGIP.25.4.A.02
Manufacturer:
Taoglas Limited
HK JDW NO:
774-CGIP.25.4.A.02
Package:
Datasheet:
CGIP.25.4.A.02
Description:
2 Bands Ceramic Patch UHF 1GHz~2GHz Surface Mount Pin 1.575GHz 1.621GHz 5dBi Tray 0.157 4.00mm GPS, Iridium™
Quantity:
In Stock : 1482
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
CGIP.25.4.A.02
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Packaging
    Tray
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Pin
  • Applications
    GPS, Iridium™
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    43MHz
  • Gain
    5dBi
  • Max Frequency
    1.6265GHz
  • Frequency Range
    1.575GHz~1.626GHz
  • RF Family/Standard
    Navigation
  • Antenna Type
    Ceramic Patch
  • VSWR
    2
  • Number of Bands
    2
  • Frequency Group
    UHF 1GHz~2GHz
  • Frequency (Center/Band)
    1.575GHz 1.621GHz
  • Height
    3.9878mm
  • Length
    25mm
  • Width
    25mm
  • Height (Max)
    0.157 4.00mm