  • CGJ3E1X7R0J155K080AC
CGJ3E1X7R0J155K080AC
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E1X7R0J155K080AC
HK JDW NO:
769-CGJ3E1X7R0J155K080AC
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGJ 1.5μF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 3914
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E1X7R0J155K080AC
    Select All
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
    Automotive
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.031 0.80mm