  • CGJ3E2C0G1H822J080AA
CGJ3E2C0G1H822J080AA
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E2C0G1H822J080AA
HK JDW NO:
769-CGJ3E2C0G1H822J080AA
Package:
0603 (1608 Metric)
Description:
CGJ 8200pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~125°C 2 Terminations Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6518
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E2C0G1H822J080AA
  • Factory Lead Time
    20 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Capacitance
    8200pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Thickness (Max)
    0.034 0.87mm