  • CGJ3E2X7R1C104K
CGJ3E2X7R1C104K
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E2X7R1C104K
HK JDW NO:
769-CGJ3E2X7R1C104K
Package:
Datasheet:
Description:
100nF 16V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 3279
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E2X7R1C104K
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    100nF
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm