  • CGJ3E3C0G2D391J
CGJ3E3C0G2D391J
advertisement
Manufacturer No:
CGJ3E3C0G2D391J
HK JDW NO:
769-CGJ3E3C0G2D391J
Package:
0603
Datasheet:
Description:
390pF 200V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 7834
Step5Bar-code shipping tag
CGJ3E3C0G2D391J
  • Package / Case
    0603
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    390pF
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C