  • CGJ4C2C0G1H332J
CGJ4C2C0G1H332J
advertisement
Manufacturer No:
CGJ4C2C0G1H332J
HK JDW NO:
769-CGJ4C2C0G1H332J
Description:
3.3nF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 15458
Step5Bar-code shipping tag
CGJ4C2C0G1H332J
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3.3nF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm