  • CGJ4J2X7R1A335K
CGJ4J2X7R1A335K
advertisement
Manufacturer No:
CGJ4J2X7R1A335K
HK JDW NO:
769-CGJ4J2X7R1A335K
Description:
CGJ 3.3μF 10V Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 8702
Step5Bar-code shipping tag
CGJ4J2X7R1A335K
    CERAMIC
  • Series
    CGJ
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    3.3μF
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm