  • CH0603-10RJF
CH0603-10RJF
advertisement
Manufacturer No:
CH0603-10RJF
Manufacturer:
Vishay / Sfernice
HK JDW NO:
875-CH0603-10RJF
Package:
0603
Datasheet:
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, CH Series, Thin Film, 10Ohm, 5%,
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CH0603-10RJF
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Series
    CH
  • Published
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    10Ohm
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag) - with Nickel (Ni) barrier
  • Composition
    Thin Film
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Packing Method
    WAFFLE PACK
  • Construction
    Chip
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.125W
  • Operating Temperature (Max)
    155°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Working Voltage
    50V