  • CHB100W-24S24N
CHB100W-24S24N
advertisement
Manufacturer No:
CHB100W-24S24N
HK JDW NO:
136-CHB100W-24S24N
Datasheet:
CHB100W-24S24N
Step5Bar-code shipping tag
CHB100W-24S24N
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CHB100W (100W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    100W
  • Efficiency
    87.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    9V
  • Output Power
    50W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    4.17A
  • Nominal Input Voltage
    24V