  • CHB350-24S12N
CHB350-24S12N
advertisement
Manufacturer No:
CHB350-24S12N
HK JDW NO:
136-CHB350-24S12N
Datasheet:
CHB350-24S12N
Step5Bar-code shipping tag
CHB350-24S12N
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CHB350 (350W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.52 H 61.0mmx57.9mmx13.2mm
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    350W
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Current - Output (Max)
    29.2A