  • CHB350-24S28
CHB350-24S28
advertisement
Manufacturer No:
CHB350-24S28
HK JDW NO:
136-CHB350-24S28
Datasheet:
CHB350-24S28
Description:
Quantity:
In Stock : 9257
Step5Bar-code shipping tag
CHB350-24S28
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Series
    CHB350 (350W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.52 H 61.0mmx57.9mmx13.2mm
  • Efficiency
    90.5%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    36V
  • Voltage - Output 1
    28V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    350W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    12.5A
  • Nominal Input Voltage
    24V