  • CHB75W-48S24N
CHB75W-48S24N
advertisement
Manufacturer No:
CHB75W-48S24N
HK JDW NO:
136-CHB75W-48S24N
Package:
Half Brick
Datasheet:
CHB75W-48S24N
Step5Bar-code shipping tag
CHB75W-48S24N
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Operating Temperature
    -40°C~100°C With Derating
  • Published
    2012
  • Series
    CHB75W (75W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Type
    Isolated Module
  • Efficiency
    85%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    75W
  • Control Features
    Enable, Active Low
  • Current - Output 1
    3.12A
  • Nominal Input Voltage
    48V