  • CHE75W-48S12
CHE75W-48S12
advertisement
Manufacturer No:
CHE75W-48S12
HK JDW NO:
136-CHE75W-48S12
Package:
Half Brick
Datasheet:
CHE75W-48S12
Description:
Quantity:
In Stock : 4037
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHE75W-48S12
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Half Brick
  • Weight
    94.999989g
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C With Derating
  • Series
    CHE75W (75W)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    2.40Lx2.28W x 0.50 H 61.0mmx57.9mmx12.7mm
  • Feature
    Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    75W
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    92%
  • Voltage - Isolation
    1.5kV
  • Voltage - Input (Max)
    75V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    18V
  • Output Power
    75W
  • Control Features
    Enable, Active High
  • Current - Output 1
    6.25A
  • Height
    12.7mm