  • CHF1206CNT500LW
CHF1206CNT500LW
advertisement
Manufacturer No:
CHF1206CNT500LW
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CHF1206CNT500LW
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
CHF1206CNT500LW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHF1206CNT500LW
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • Input Power-Max (CW)
    43.01dBm
  • Height
    635μm
  • Height Seated (Max)
    0.025 0.64mm
  • Radiation Hardening
    No
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    51 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
  • Series
  • Size / Dimension
    0.120Lx0.062W 3.05mmx1.57mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • Resistance
    50Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Depth
    1.575mm
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    4GHz