  • CHF2010CNP500LX
CHF2010CNP500LX
advertisement
Manufacturer No:
CHF2010CNP500LX
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-CHF2010CNP500LX
Package:
2010 (5025 Metric)
Datasheet:
Description:
CHF - RF Power Series, Thick Film, 50Ohm, ±5%, -55°C~150°C
Quantity:
In Stock : 3107
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHF2010CNP500LX
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Gold
  • Package / Case
    2010 (5025 Metric)
  • Weight
    38.895546mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.209Lx0.106W 5.30mmx2.70mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Feature
    RF, High Frequency
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    50Ohm
  • Composition
    Thick Film
  • Power Rating
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Depth
    2.7mm
  • Construction
    COMPONENT
  • Frequency
    2GHz
  • Base Part Number
    CHF2010
  • Case Code (Metric)
    5025
  • Case Code (Imperial)
  • RF/Microwave Device Type
    RF/MICROWAVE TERMINATION
  • VSWR-Max
    1.2
  • Input Power-Max (CW)
    40dBm
  • Characteristic Impedance
    50Ohm
  • Height
    1.2mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 0.99mm