  • CHPHT0805K46R4FGT
CHPHT0805K46R4FGT
advertisement
Manufacturer No:
CHPHT0805K46R4FGT
Manufacturer:
Vishay Sfernice
HK JDW NO:
875-CHPHT0805K46R4FGT
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
CHPHT0805K46R4FGT
Description:
CHPHT Series, Thick Film, 46.4Ohms, 0.02W, ±1%, -55°C~230°C
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHPHT0805K46R4FGT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Supplier Device Package
    0805
  • Operating Temperature
    -55°C~230°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    CHPHT
  • Size / Dimension
    0.073Lx0.049W 1.85mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    46.4Ohms
  • Max Operating Temperature
    230°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Power (Watts)
    0.02W
  • Max Power Dissipation
    20mW
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Height
    508μm
  • Height Seated (Max)
    0.020 0.51mm
  • Length
    1.8542mm
  • Width
    1.2446mm