  • CHS200483R3
CHS200483R3
advertisement
Manufacturer No:
CHS200483R3
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CHS200483R3
Package:
8-DIP Module
Datasheet:
CHS200483R3
Description:
Quantity:
In Stock : 10591
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHS200483R3
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    8-DIP Module
  • Weight
    30.000004g
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CHS (200W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    2.28Lx0.90W x 0.39 H 57.9mmx22.8mmx10.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    165W
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    93%
  • Voltage - Isolation
    250V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Output Power
    165W
  • Current - Output 1
    50A
  • Height
    10.5mm