  • CHS3004812H-L5
CHS3004812H-L5
advertisement
Manufacturer No:
CHS3004812H-L5
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-CHS3004812H-L5
Package:
5-DIP Module
Datasheet:
CHS3004812H-L5
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CHS3004812H-L5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module
  • Surface Mount
    NO
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C With Derating
  • Series
    CHS (300W)
  • Size / Dimension
    2.30Lx0.90W x 0.43 H 58.4mmx22.9mmx11.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    5
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Isolated Module
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    300W
  • Technology
    HYBRID
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    PIN/PEG
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Number of Functions
    1
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • JESD-30 Code
    R-XDMA-P5
  • Number of Outputs
    1
  • Efficiency
    95.5%
  • Voltage - Isolation
    250V
  • Voltage - Input (Max)
    76V
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Voltage - Input (Min)
    36V
  • Input Voltage-Nom
    48V
  • Trim/Adjustable Output
    YES
  • Current - Output (Max)
    25A
  • Total Power Output-Max
    300W
  • Length
    58.4mm
  • Width
    22.86mm