  • CI201210-R47J
CI201210-R47J
advertisement
Manufacturer No:
CI201210-R47J
Manufacturer:
Bourns, Inc.
HK JDW NO:
103-CI201210-R47J
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CI201210-R47J
  • Package / Case
    0805
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Nickel (Sn/Ni)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Multilayer
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Inductance
    470 nH
  • Test Frequency
    50MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    180MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    10
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    10
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    4Ohm
  • Inductance-Nom (L)
    0.47 µH
  • Height
    500μm
  • Length
    2mm