  • CIGT252010LM2R2MNE
CIGT252010LM2R2MNE
advertisement
Manufacturer No:
CIGT252010LM2R2MNE
HK JDW NO:
703-CIGT252010LM2R2MNE
Package:
1008 (2520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
CIGT252010LM2R2MNE
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    CIGT
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Thin Film
  • HTS Code
  • Current Rating (Amps)
    2.1A
  • Shielding
    Unshielded
  • Inductance
    2.2μH
  • DC Resistance (DCR)
    97mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    2.8A
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm