  • CIM21J102NE
CIM21J102NE
advertisement
Manufacturer No:
CIM21J102NE
HK JDW NO:
703-CIM21J102NE
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 500mA 350mOhm DCR 0805 T/R
Step5Bar-code shipping tag
CIM21J102NE
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2010
  • Series
    CIM21
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Depth
    1.25mm
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    500mA
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    350mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    1kOhms @ 100MHz
  • Height
    900μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Height (Max)
    0.043 1.10mm