  • CIR020R-32A-55S
CIR020R-32A-55S
advertisement
Manufacturer No:
CIR020R-32A-55S
HK JDW NO:
410-CIR020R-32A-55S
Description:
Receptacle, Female Sockets Aluminum Alloy Panel Mount 55 Positions Solder Cup Silver Olive Drab Cadmium Bulk N (Normal) Bayonet Lock
Step5Bar-code shipping tag
CIR020R-32A-55S
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Panel Mount
  • Mounting Feature
    Flange
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    CIR
  • Published
    2013
  • Part Status
    Active
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    55
  • Voltage - Rated
    500VAC 700VDC
  • Current Rating (Amps)
    13A