  • CJT80022RJJ
CJT80022RJJ
advertisement
Manufacturer No:
CJT80022RJJ
Manufacturer:
TE Connectivity Ltd
HK JDW NO:
792-CJT80022RJJ
Package:
Rectangular Case
Datasheet:
Description:
TE CONNECTIVITY / CGS CJT80022RJJ Through Hole Resistor, 22 ohm, 1 kV, 800 W,5%, CJT Series
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CJT80022RJJ
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Rectangular Case
  • Mounting Feature
    Flanges
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2009
  • Series
    CJT, CGS
  • Size / Dimension
    15.748Lx2.402W 400.00mmx61.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Solder
  • Temperature Coefficient
    ±440ppm/°C
  • Resistance
    22Ohms
  • Max Operating Temperature
    311°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power (Watts)
    800W
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Power Rating
    800W
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Lead Length
    500mm
  • Lead Diameter
    4 mm
  • ELV
    Compliant
  • Lead Style
    Wire Leads
  • Number of Resistors
    1
  • Coating, Housing Type
    Aluminum
  • Height
    61mm
  • Height Seated (Max)
    2.323 59.00mm
  • Length
    400mm
  • Width
    59mm