  • CK05BX221K
CK05BX221K
advertisement
Manufacturer No:
CK05BX221K
HK JDW NO:
192-CK05BX221K
Datasheet:
CK05BX221K
Description:
Military, MIL-C-11015, CK05 220pF Ceramic Capacitor ±10% BX 0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK05BX221K
  • Factory Lead Time
    29 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    WIRE
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Military, MIL-C-11015, CK05
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.190Lx0.090W 4.83mmx2.28mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Applications
    High Reliability
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Lead Pitch
    5.1mm
    X7R
  • Lead Spacing
    0.200 5.08mm
  • Lead Diameter
    640 μm
  • Lead Style
    Formed Leads
  • Height
    4.8mm
  • Height Seated (Max)
    0.200 5.08mm
  • Thickness
    2.286mm