  • CK06BX393K
CK06BX393K
advertisement
Manufacturer No:
CK06BX393K
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CK06BX393K
Datasheet:
CK06BX393K
Description:
39nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CK06BX393K
    Select All
  • Mount
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Number of Terminations
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39nF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-C-11015
  • Lead Pitch
    5.08mm
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm