  • CK45-B3AD122KYNR
CK45-B3AD122KYNR
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3AD122KYNR
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-CK45-B3AD122KYNR
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
CK45-B3AD122KYNR
Description:
CK45 1200pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.236Dia 6.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 2999
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3AD122KYNR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2001
  • Series
    CK45
  • Size / Dimension
    0.236Dia 6.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    B
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • HTS Code
  • Capacitance
    1200pF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Lead Style
    Formed Leads - Kinked
  • Lead/Base Style
    Straight
  • Height Seated (Max)
    0.394 10.00mm
  • Thickness
    5mm