  • CK45-B3AD222KYNRA
CK45-B3AD222KYNRA
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3AD222KYNRA
HK JDW NO:
769-CK45-B3AD222KYNRA
Datasheet:
CK45-B3AD222KYNRA
Description:
CK45 2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% B 0.335Dia 8.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 10229
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3AD222KYNRA
    Select All
  • Mount
    Radial, Disc
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.335Dia 8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    4520
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    11.5mm
  • Width
    5mm