  • CK45-B3DD102KYNN
CK45-B3DD102KYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD102KYNN
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD102KYNN
Datasheet:
CK45-B3DD102KYNN
Description:
CK45 1000pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.295Dia 7.50mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 1514
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD102KYNN
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.295Dia 7.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height Seated (Max)
    0.453 11.50mm
  • Thickness
    5mm