  • CK45-B3DD221KYGR
CK45-B3DD221KYGR
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD221KYGR
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD221KYGR
Package:
Ceramic
Datasheet:
Description:
CK45-RB 220pF 2kV Ceramic Capacitor 10% 2 Terminations Ceramic
Quantity:
In Stock : 9110
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD221KYGR
  • Package / Case
    Ceramic
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Series
    CK45-RB
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Voltage - Rated
    2kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    220pF
  • Packing Method
    TAPE
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -25°C
  • Temperature Characteristics Code
    B
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Size Code
    3020
  • Height
    7.5mm
  • Length
    7.5mm
  • Width
    5mm