  • CK45-B3DD272KYNN
CK45-B3DD272KYNN
advertisement
Manufacturer No:
CK45-B3DD272KYNN
HK JDW NO:
769-CK45-B3DD272KYNN
Datasheet:
CK45-B3DD272KYNN
Description:
CK45 2700pF Ceramic Capacitor ±10% B 0.394Dia 10.00mm -25°C~105°C 2 Terminations High Voltage Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 5602
Step5Bar-code shipping tag
CK45-B3DD272KYNN
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Capacitance
    2700pF
  • Voltage - Rated DC
    2kV
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    2000V
  • Height Seated (Max)
    0.551 14.00mm
  • Thickness
    5mm